Familiile din Vicovu de Sus care au împlinit 50 de ani de căsătorie invitate să se înscrie la ”Nunta de aur”
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/03/04/375177/2b4e18b51032dc1867accc58506500325.jpg)
Familiile din Vicovu de Sus care au împlinit 50 de ani de căsătorie sunt invitate să se înscrie la ”Nunta de aur”, eveniment care va avea loc în data de 1 aprilie începând cu ora 16.00 la Casa de Cultură a orașului. Potrivit primarului Vasile Iliuț, înscrierile se fac prin depunerea copiei după certificatul de căsătorie ”de către domni, cu sau fără știrea soției” la sediul Primăriei sau online în perioada 1 martie-5 aprilie. ”În semn de respect și apreciere pentru familie , Primăria orașului Vicovu de Sus are în vedere premierea cuplurilor vicovene care au împlinit 50 de ani de căsătorie neîntreruptă. În acest sens, în perioada 1 martie-5 aprilie 2024, cu sau fără știrea soției, domnii sunt invitați să depună fizic la sediul Primăriei Orașului Vicovu de Sus sau online pe adresa primariavicovudesus@yahoo.com, dovada faptului că iubirea veșnică nu este o iluzie, prin prezentarea copiei după certificatul de căsătorie”, a transmis Vasile Iliuț.