La finele săptămânii precedente, stadionul ”Areni” a găzduit de turneul zonal de fotbal pentru copii născuţi în anul 2004, juniori C. La competiţie au participat echipele campioane la această categorie de vârstă din judeţele din nordul Moldovei, Trotuşul Oneşti, LPS Piatra Neamţ, CSMS Iaşi, LPS Botoşani, LPS Vaslui şi Juniorul Suceava.
Turneul a fost dominat de formaţia locală pregătită de Andrei Aileni şi Bogdan Pantea, care a câştigat clar toate meciurile disputate. Sucevenii au trecut lejer de faza grupelor, după ce au învins cu 14-0 pe LPS Piatra Neamţ şi 5-0 pe Trotuşul Oneşti. În penultimul act al competiției, echipa Juniorul a învins cu scorul de 4-1 pe CSMS Iaşi, pentru ca în marea finală să le administreze un sec 3-1 celor de la LPS Vaslui, într-un meci în care golurile sucevenilor au fost marcate de Nistor (2) şi Neamţu.
În urma acestui succes, echipa Juniorul Suceava a acces în faza semifinală a competiţiei, acolo unde s-au calificat cele mai bune opt echipe din România.
Din lotul formației Juniorul Suceava au făcut parte jucătorii: Narcis Puşcaşu, Mihnea Moştoflei, Luca Atitienei, Dimitrie Toader, Iustin Strugariu, Eduard Neamţu, Robert Locic, Matteo Vacariu, Ionuţ Nistor, Andrei Cozaciuc, Rareş Macovei şi Alex Cantemir, Eduard Homiuc.