Echipa de fotbal juniori E a clubului sucevean ACS Juniorul a reușit performanța de a termina acest sezon în primele cinci echipe din țară la această categorie de vârstă, fiind la un pas de a intra în finala pentru medalia de aur. Tinerii jucători pregătiți de antrenorul Bogdan Pantea s-au calificat la turneul final, după o evoluție foarte bună la turneul de zonă ce a avut loc la Suceava. Talentații fotbaliști din Suceava au început grupa turneului de la Brăila cu o victorie mare în disputa cu FC Viitorul, echipa Academiei lui Gheorghe Hagi, scor 3–2, după un hattrick al lui Ionuț Nistor. În meciul doi, ACS Juniorul a pierdut la limită în meciul cu Dinamo București, 0–1, la capătul unei confruntări în care a primit gol înainte de pauză și nu a mai reușit să revină, deși și-a creat mai multe ocazii. În ultimul meci, sucevenii au remizat cu gazdele de la Stars Brăila, scor 2–2, după ce au deschis scorul prin Mihnea Moștoflei, au fost egalați după pauză, au preluat conducerea prin Ionuț Nistor și au primit gol pe final de joc. În celălalt meci, Viitorul Constanța a câștigat cu 3–1 în fața dinamoviștilor și a plecat astfel în finala pentru aur, unde va întâlni echipa Atletico Arad.
ACS Juniorul Suceava a participat la turneul final de la Brăila cu un lot de 11 jucători format din Narcis Pușcașu, Luca Atitienei, Iustin Strugariu, Mihnea Moștoflei, Robert Locic, Eduard Neamțu, Vacariu Matteo, Dimitrie Toader, Ionuț Nistor, Eduard Homiuc și Rareș Macovei.

Fotbal – juniori E. ACS Juniorul Suceava, pe locul V în România, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)