Din nou atmosferă frumoasă și condiții excelente de joc pe stadionul Areni la meciul din etapa a X-a a seriei I a Ligii a III-a de fotbal dintre Foresta Suceava și Rapid Brodoc. Sâmbătă, 28 octombrie, suporterii suceveni au avut mici emoții, dar totul s-a încheiat cu entuziasm și speranță. Oaspeții au condus cu 1-0, însă gazdele au revenit și au marcat de cinci ori. Așadar, s-a văzut din nou că formația ”galben-verde” are potential, lipsește însă siguranța financiară.

Vasluienii au marcat primii din penalty prin Târșa, dar Foresta Suceava întos scorul până la pauză prin Chika Odoh și Corniciuc, pentru ca după pauză să mai marcheze de trei orin prin același Chika, de două ori și Mihalciuc. Profitând de faptul că CSM Bacău a stat în această rundă, Foresta Suceava este din nou lider în clasament.

Bucovina Rădăuți a remizat la Miroslava, scor 1-1, iar Șomuz Fălticeni și-a trecut în cont prima victorie stagională, 1-0 cu FC Bacău.

În etapa viitoare Foresta Suceava joacă la CSM Vaslui, Șomuz Fălticeni la Aerostar Bacău iar Bucovina Rădăuți evoluează acasă cu CSM Bacău.