În cadrul etapei a IV-a a play-off-ului seriei I a Ligii a III-a de fotbal, Foresta Suceava a evoluat pe terenul ocupantei locului secund în clasament, Ceahlăul Piatra Neamț. La capătul celor 90 de minute de joc scorul a fost egal, 1-1.

Sucevenii au deschis scorul prin Cimbru în minutul 45, gazdele egalând din penalty prin Patrick Petre. De menționat faptul că publicul nemțean a fost deosebit de ostil față de oaspeți, cu toate că favoriții lor au egalat dintr-un 11 metri ușor acordat. Să nu uităm faptul că în urmă cu un an ei au primit un penalty scandalos și pe stadionul ”Areni” în minutul 90. Nu au câștigat nici atunci pentru că Makongo a egalat în prelungiri.

În urma acestui rezultat și cu cinci partide înainte de finalul turneului play-off, Foresta Suceava își păstrează avansul de nouă puncte în clasament. În etapa a V-a, formația pregătită de Dorin Goian va evolua pe terenul echipei Bucovina Rădăuți.

Gruparea rădăuțeană a pierdut toate cele patru meciuri jucate în play-off, ultimul 0-2 la CSM Bacău.

Foresta Suceava: Niga – Cimbru, Cană, Botezatu, Nițu – Grosu, Ilie, Filip, Hagiu – Căinari, Chika. Rezerve: Cuciureanu – Tanasă, Robert Martin, Nechita, Muntean, Netbai, Codău, Mihalciuc, Ionescu.