Municipiul Câmpulung Moldovenesc arată feeric (foto)
![](https://img.svnews.ro/foto/2023/12/07/366463/eeba5137d5f4d2a785898917d06500325.jpg)
Municipiul Câmpulung Moldovenesc a fost cuprins de magia sărbătorilor de iarnă. Feeria s-a revărsat asupra orașului odată cu aprinderea iluminatului festiv operațiune făcută de primarul Mihăiță Negură miercuri, 6 decembrie, de Moș Nicolae. Spectacolul de artificii care a avut loc a dat un farmec aparte acestui decor magic. Fotografiile să vorbească de la sine.
Foto: Laurențiu Sbiera