Călin Popescu Tăriceanu va veni la Suceava pe 28 noiembrie, de Ziua Bucovinei
![](https://img.svnews.ro/foto/2018/11/08/162940/6b3d6366895ec91febed40b9806500325.jpg)
Pe 28 noiembrie, cînd se vor sărbători 100 de ani de la Unirea Bucovinei cu România, la Suceava va veni președintele Senatului și al ALDE, Călin Popescu Tăriceanu. Anunțul a fost făcut de liderul Organizației Județene a ALDE, deputatul Alexandru Băișanu. El a spus că președintele Tăriceanu și-a confirmat deja prezența. Deputatul Băișanu apreciază că vizita lui Călin Popescu Tăriceanu într-o zi așa de importantă pentru Bucovina va fi una pozitivă pentru zona noastră. Amintim că, la inițiativa deputatului Băișanu, Ziua de 28 noiembrie a fost declarată Ziua Bucovinei.
Călin Popescu Tăriceanu va veni la Suceava pe 28 noiembrie, de Ziua Bucovinei,