Rapid Suceava a câştigat amicalul cu Dunărea Galaţi
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/02/14/16225/a7216b4dc62a78cc6a32c877d06500325.jpg)
Rapid Suceava a câştigat amicalul jucat la Câmpulung Moldovenesc împotriva grupării Dunărea Galaţi cu scorul de 2-1. Pentru echipa pregătită de Ovidiu Murariu, Bogdan Tudoreanu şi Ion Buzoianu au marcat Arotăriţei şi Călugăru. Jocul a fost aprig disputat în pofida caraterului său amical, de la fiecare formaţie fiind eliminat câte un jucător.
Rapid a început meciul în următoarea formulă: Zăvoi – Doboş, Morariu, Sava, Semeghin – Chişu, Nuţescu, Găldean, Zereş – I. Plămadă, Caragea. În ultima jumătate de oră a jocului au mai intrat: Bălan, Arotăriţei, Velescu, Căinari, Sumănariu, Homneac, Călugaru şi Negru, restul jucătorilor fiind menajaţi.
În următorul meci de pregatire, Rapid Suceava va întâlni sâmbătă, la Suceava, divizionara a treia Kosarom Paşcani.