În ultimul meci din acest sezon al Ligii a II-a de fotbal, Rapid CFR Suceava s-a impus cu scorul de 4-2 într-un meci disputat pe stadionul ”Areni” în compania formaţiei Unirea Tărlungeni. Cum meciul era fără miză pentru că din eșalonul secund la finele acestui sezon competițional nu retrogradează nicio echipă, ambele formații au evoluat lejer cu gândul doar la vacanță.
Sucevenii au deschis scorul în minutul 22 prin Mircea Negru, care a fructificat o centrare venită în urma unui corner. Același jucător a majorat scorul în minutul 40 când a trimis cu capul în plasa porții oaspeților.
La doar patru minute de la reluarea jocului după pauză, Cristea de la Unirea Târlungeni a redus din handicap cu un șut de la circa 11 metri lateral dreapta. Gazdele au revenit imediat prin Mircea Negru, care a reușit hattrick-ul după ce a înscris în poarta goală după o centrare a lui Daniel Bălan. Brașovenii nu s-au ”lăsat” și Elek a punctat cu un șut din întoarcere.
Nu s-a terminat 3-2 pentru că Mircea Negru nu a fost de acord și mai avea un gol în ”tolbă”, șutul său din interiorul careului stabilind scorul final 4-2 pentru Rapid Suceava în disputa cu Unirea Târlungeni.
La pauză a fost 2-0, oaspeţii reducând din diferenţă după 4 minute de la reluarea jocului.
În minutul 60 Negru a reuşit hat-trick-ul, trei minute mai târziu Tărlungeni reuşind al doilea gol.
Până la final Mircea Negru şi-a trecut în cont şi al 4-lea gol în minutul 83, scor final 4-2.

Rapid CFR Suceava: Hînţescu – D. Bălan (Vornicu 75), Ferariu, Sava (Vitu 55), Semeghin – Cerlinca, V. Stănescu (Golofca 70), I. Plămadă – Negru, Arotăriţei.
Antrenor: Bogdan Tudoreanu

UnireaTârlungeni: Stamatin (Nagy 46) – Dobrea, Barbu, Frîncu, Dumbravă – Antoche, Cristea – Postolache, Elek (Neculai 68), Marcăş (Lita 46) – Antal
Rezerve: Nagy – Tatarciuc, Iaru, Neculai, Vlăsceanu, Lita, L. Nicolae
Antrenor: Laszlo Balint.
Arbitru: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare); Asistenţi: Paul Dimancea (Constanţa) şi George Marian Fridl (Comăneşti).