În pofida vremii închise, suporterii suceveni au venit în număr destul de mare la meciul din etapa a XIV-a a seriei I a Ligii a II-a dintre Rapid Suceava şi liderul la zi, Sportul Studenţesc. La capătul unui meci frumos, scorul a fost 1-1, gazdele ratând victoria în prelungiri când mingea şutată de Velescu a întâlnit transversala porţii bucureştene.
Elevii antrenorilor Ovidiu Murariu, Bogdan Tudoreanu şi Ion Buzoianu au arătat încă din primele minute ale partidei cu sportul Studenţesc că-şi doresc foarte mult victoria. După o ratare mare a lui Semeghin, în minutul 18 s-a produs deschiderea scorului. Marinkovic a combinat bine cu Negru şi l-a învins din apropiere pe portarul studenţilor, Bolceru. Deşi au mai avut câteva situaţii bune de a marca, sucevenii nu au reuşit să o facă din cauza indeciziei atacanţilor. Aşa cum se întâmplă de obicei, la unul din rarele incursiuni ale bucureştenilor în careul gazdelor, la o centrare a lui Lazăr, Nistor îi „ia faţa” fundaşului sucevean Spătar şi marchează. A fost 1-1 la pauză după o primă repriză dominată de suceveni.
Tot gazdele sunt cele care încep mai bine şi partea a doua a meciului, însă lipsa de eficacitate a atacanţilor începe să se resimtă. Sportul Studenţesc a echilibrat jocul, linia lor mediană fiind peste cea suceveană. Atacanţii suceveni nu au câştigat niciun duel aerian din minutul 60, iar când au scăpat pe contraatac au fost complet neinspiraţi. Mult mai puternici fizic, bucureştenii au avut câteva ocazii rarisime, nereuşind totuşi să înscrie din cauza impreciziei şuturilor şi a intervenţiilor bune ale portarului sucevean, Preda. Când toată lumea se pregătea să plece fiind mulţumită cu egalul realizat de Rapid Suceava în compania unei foste echipe de prim eşalon valoric, mingea ajunge la Velescu care şutează splendid, însă mingea loveşte transversala porţii bucureştene. Aşadar remiză pentru gazde şi ghinion din nou la ultima fază de joc. De menţionat în repriza secundă cartonaşul roşu primit de Nistor şi cel galben primit de Negru.
Rapid: A. Preda – D. Bălan, Fl. Plămadă (cpt.), A. Lozneanu, Spătar – I. Plămadă, Velescu, Căinari, Semeghin – Marinkovic, M. Negru. Au mai jucat: Sumanariu, Bosancu şi Gheorghiu.
Antrenor: Ovidiu Murariu
Sportul: Bolceru – Nistor, Beţa, D. Lung, Patriche (cpt.) – Cioranu, Novac, Lazăr, Ferfelea – Dobre, Curelea
Antrenor: Virgil Andronache