S-a deschis sezonul de alergare pe pista stadionului „Areni”
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/04/24/54057/f29e86ada3152963a8dd2ddc106500325.jpg)
S-a deschis sezonul de alergare pentru iubitorii sportului sucevean pe pista stadionului „Areni”. Până pe data de 31 mai programul pentru public este următorul: de luni până vineri (inclusiv) între orele 11.00 şi 16.00 şi după amiaza între orele 18.00 şi 20.00, sâmbăta între orele 12 şi 20.00, în funcţie de orarul competiţiilor sportive oficiale. Duminică accesul publicului pe pista de alergare este interzis.
Iubitorii sportului sucevean trebuie să respecte nişte reguli pentru a putea alerga liniştiţi pe pista stadionului „Areni”. În primul rând accesul pentru iubitorii sportului sucevean este permis doar pe pista de alergare, iar în cazul în care aceasta este udă, accesul este interzis. Nu este permis accesul pe stadion cu băuturi alcoolice şi obiecte contondente, actele de violenţă verbală şi fizică fiind interzise. Deasemenea, este interzisă parcarea autoturismelor în curtea interioară a Clubului Sportiv Municipal Suceava. Nu este permis accesul pe pista de alergare cu role, biciclete sau alte mijloace de locomoţie.