Şofer rănit după ce a evitat cu maşina două capre sălbatice
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/01/15/85897/d0981a0865aa488c2a303a14a06500325.jpg)
Un şofer din comuna Gălăneşti a ajuns la spital după ce a ajuns cu maşina în decor, încercând să evite două capre sălbatice. Accidentul a avut loc în noaptea de vineri spre sâmbătă, în jurul orei 3:00, pe un drum judeţean din afara localităţii Frătăuţii Vechi. În apropierea podului peste râul Suceava, un tânăr de 23 de ani, din comuna Gălănești, a fost surprins de apariția bruscă pe carosabil a două capre sălbatice, iar în încercarea de a evita impactul a pierdut controlul asupra direcției de mers și a părăsit partea carosabilă.
În urma accidentului, a rezultat avarierea autoturismului și rănirea ușoară a conducătorului auto, care a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, după care, la spital, i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
În cauză s-a întocmit dosar penal, ce va fi soluționat procedural.
Şofer rănit după ce a evitat cu maşina două capre sălbatice,