Trei medalii pentru sportivii de la CSM Suceava la Campionatele Naționale de 50 kilometri marș
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/10/20/27253/80e464c215a056c483e7ea30806500325.jpg)
La sfârșitul săptămânii trecute la București s-au desfășurat Campionatele Naționale de 50 kilometri marș. Atleții suceveni și-au demonstrat încă o dată valoarea și au reușit să urce de trei ori pe podiumul de premiere.
Performerul delegației sucevene a fost Iulian Roșu, sportivul de la CSM Suceava pregătit de Radu Mihalescu devenind campion național la tineret și vicecampion național la seniori. Zestrea de medalii a sucevenilor a fost completată cu bronzul obținut de Gheorghe Berdei, tot de la CSM Suceava, în competiția seniorilor. Gheorghe Berdei este pregătit de Silviu Casandra.