La Fălticeni s-a turnat primul strat de asfalt pe strada Matei Millo. Primarul Coman: ”Investiția se face cu fonduri nerambursabile prin Programul ”Anghel Saligny”
În municipiul Fălticeni s-a turnat primul strat de asfalt pe strada Matei Millo, investiție realizată cu fonduri nerambursabile atrase prin Programul Național de Investiții ”Anghel Saligny”, a anunțat primarul Cătălin Coman. ”A fost turnat primul strat de asfalt pe strada Matei Millo ,în cadrul Programului Național „Anghel Saligny”,proiect „muncit ” în 2022,câștigat în 2023 și implementat în 2024, în valoare totală de 20 milioane lei ( 200 miliarde lei vechi ), fonduri nerambursabile! În același proiect urmează la modernizare,în săptămânile viitoare următoarele străzi: Dimitrie Leonida, 13 Decembrie, Republicii, Armatei ,Revoluției și Sucevei”, a transmis Coman.