Marian Andronache, clasat pe locul trei în cursa pentru Primăria Suceava cu 15% din voturi îl felicită pe Vasile Rîmbu pentru câștigarea mandatului de primar
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/05/29/387604/967f80f8a8f5e6dcd8e9a475306500325.jpg)
Candidatul Alianței Dreapta Unită (USR, Forța Dreptei, PMP) la funcția de primar al municipiului Suceava, care s-a clasat pe locul trei după scutinul de duminică cu puțin peste 15% din voturi, a țintu să mulțumescă tuturor celor care i-au acordat votul și să-l felicite pe câștigător, Vasile Rîmbu de la PSD.
”Suceava și-a ales viitorul! Sunt recunoscător tuturor celor care au ales să ne acorde votul lor de încredere atât mie, cât și echipei mele. Vă asigur că rămân același om drept și dedicat proiectelor pe care le-am adus în toată perioada aceasta în atenția publică. De asemenea, sunt recunoscător echipei mele pentru munca neobosită și dedicarea exemplară și, bineînțeles, copiilor mei care m-au sprijinit în toată această perioadă. Felicitări domnului Vasile Rîmbu pentru câștigarea mandatului de primar al Sucevei! Vă doresc mult succes și să lucrați cu devotament pentru comunitatea noastră”, a transmis Andronache.
Marian Andronache, clasat pe locul trei în cursa pentru Primăria Suceava cu 15% din voturi îl felicită pe Vasile Rîmbu pentru câștigarea mandatului de primar,