Bucovina Rădăuți a încheiat sezonul de toamnă cu o înfrângere pe teren propriu. În ultima rundă programată în acest an în Liga a III-a, echipa antrenată de Daniel Stoica a cedat cu 0-1, în fața celor de la Kosarom Pașcani.
“Galben-albaștrii” au vrut să se despartă de publicul rădăuțean cu un rezultat pozitiv, au dominat autoritar prima repriză, dar au suferit din nou la capitolul finalizare, ratând până la pauză trei ocazii clare prin Popescu și Hrimiuc. Zaremba i-a imitat în debutul părții secunde, șutând la câțiva centimetri de viclu de la circa 25 de metri, iar pe contre pășcănenii au marcat unicul gol al întâlnirii în minutul 75, când Lipovanu a înscris din colțul careului mic dintr-o poziție suspectă de off-side.
Gazdele au forțat egalarea pe final, dar Popescu a șutat peste transversala porții lui Luca. Bucovina Rădăuți putea obține în extremis un punct din întalnirea cu pășcănenii, dar centralul băcăuan Serghiu Mavriche le-a refuzat rădăuțenilor un penalty clar în minutele de prelungire, la un fault evident în careu comis asupra lui Popescu.
Scorul final a fost0-1, iar Bucovina Rădăuți a încheiat anul pe ultimul loc in clasamentul Seriei I a Ligii a III-a.
Bucovina Rădăuți: Butnariu – A. Ciurlă, Alupei, Hrimiuc, Aghiorghiesei, C. Ciurlă, Popescu, Zaremba, Păsăilă, Botușan, Negruț. Au mai evoluat: Mihailovici și Viu.