Festivalul international Ciprian Porumbescu 2024

Bucovina Rădăuți a suferit o înfrângere dură în etapa a IV-a a seriei I a Ligii a III-a pe terenul celor de la Kosarom Pașcani. Evoluând extreme de modest, rădăuțenii au pierdut cu 1-6.

Gadezele s-au distrat cu apărarea rădăuțeană, în minutul 23 scorul fiind déjà 4-0 în favoarea lor. Pentru pășcăneni au marcat Maftei, de trei ori și Humă. Oaspeții s-au trezit abia pe finalul primei reprize când Păsăilă a redus din diferență.

Gazdele și-au refacut ecartul de patru lungimi la jumătatea reprizei secunde, după Viorica a expediat mingea sub transversala cu un șut de la 25 de metri, iar Nemțeanu a încheiat setul la 6-1 cu patru minute înainte de final.

BucovinaRădăuti: Butnariu – Viu, Hrimiuc, Alupei, Popa, Stan, Popescu, Păsăila, Zaremba, Pamparău, Sabie. Au mai intrat: C. Ciurla, Sfârnaciuc, Botușan și Balici.