CSU Suceava a pierdut greu pe terenul formaţiei Steaua Bucureşti, scor final 33-31 (16-13) în favoarea echipei roş-albastre. Elevii antrenorului Răzvan Bernicu au început în forţă meciul şi după 13 minute de joc conduceau cu 8-4. La acest scor experienţa jucătorilor echipei gazdă şi-a spus cuvântul. Cu Florea, Georgescu şi Laufceac în mare formă, steliştii şi-au revenit şi au egalat la 9. La pauză Steaua conducea pe CSU Suceava cu 16-13, replica sucevenilor fiind bună în comparaţie cu individualităţile de marcă din lotul bucureştenilor.
La șase minute de la reluare, elevii lui Bernicu s-au apropiat la două goluri după reușita lui Eros, dar Steaua s-a desprins decisiv în momentele următoare, în urma a patru goluri consecutive, semnate de Cian, Georgescu, Mazilu și Florea. Avantajul de șase goluri s-a păstrat până în ultimul minut când, pe fondul relaxării și a greșelilor din tabăra „roș-albaștrilor”, Suceava a redus diferența la doar două goluri. S-a terminat 33-31, iar Steaua bifează al doilea succes din sezon, după cel cu Caraș Severin.
CSA Steaua București-CSU Suceava 33-31 (16-13)

CSA Steaua București: Laufceac, Țenghea (portari), Florea 11 goluri (7 din 7m), Georgescu 8, Cian 6, Szoke 5, Mazilu 1, Stamate 1, Birtalan 1, Ștefan, Stanciu, Hrimiuc, Juverdianu, Arsene, Vancea. Antrenori: Ovidiu Mihăilă, Gabriel Zamrii
CSU Suceava: Spiridon, Tcaciuc V., Ilii (portari), Sandu 9 goluri, Burlacu 6, Tîrzioru 6 (5 din 7m), Roșu 5, Eros 3, Petrea 1, Tcaciuc I. 1, Matei, Rugaci, Dumitraș. Antrenor: Răzvan Bernicu

Aruncări de la 7m: 7/7, respectiv 5/5
Eliminări: Cian, Szoke (3), respectiv Eros (3)
Cartonașe roșii: Szoke și Eros